Географічний АУКЦІОН



1.Добрий день,шановні вчителі та учні!Дозвольте відкрити свято, яке буде відбуватись у нашій школі на протязі цього тижня, а саме -
«Тиждень географії».

2.У нашому святі участь зможуть взяти бажаючі учні 5 – 11 класів.

1.Чим географія нас приваблює?
Тим, що нові висвітлює обрії.
Тим, що весь світ нам завжди відкриває,
І жити цікаво нам всім дозволяє.

2.Без віз переходимо різні кордони,
Нас не зупинять різні перепони,
Науки цікавішої у світі немає,
Хто з нами не згоден?

1.Таких тут немає!
Ми радо вітаємо вас, любі друзі.
Веселий лиш сміх – тут нема місця тузі,
Заходьте,знайомтесь, дерзайте,спілкуйтесь.

2.Кличуть нас материки і океани,
Кличуть таємниці дивних міст,
І,здається нам, хто не мандрує,
Той не знайде сенс життя,
А може й його зміст.


1.Просимо ознайомитись з програмою нашого свята.


2.Бажаємо вам успіхів. Хай вам щастить!



З 26 по  30 січня 2015 року школі вчителем географії Новохатько Оленою Іванівною було проведено тиждень географії. Всі учні були активними учасниками географічних поєдинків : Інтелектуальна гра «Зохопливе країнознавство» для учнів 6 класу, Брейн – ринг «Мандрівка по материках і океанах»  для учнів 7 класу, «Подорож Україною» для учнів 8 класу, Географічна  подорож «Шляхами Європи»  для учнів 10-11 класів. Активними учасниками стали  учні 7 класу - Лінтур Вероніка, Кіяшко Ростислав, Плуговий Сергій , 8 класу –Дар’єв Влад, Дяченко Карина, Яременко Олександр,Пупченко Ганна; 9 класу – Яременко Аліна, Мунтянова Тетяна. У вистаці малюнків «Моя планета  Земля  у космічному просторі» взяли участь Лінтур Валентин та Маловічко Іван – учні 4 класу.















16. 01. 2015 рік
Тема відкритого занняття:
 Геоекологічна ситуація в Україні. Основні напрямки природоохоронної роботи.
Мета:
систематизувати знання про основні забруднювачі навколишнього середовища; сформувати практичні навички роботи з картою «Загальне забруднення довкілля України»,
визначити негативний вплив аварії на Чорнобильській АЕС
на стан навколишнього середовища та здоро
вя населення,
удосконалити практичні вміння відбору необхідної інформації, аналізу та систематизації, висловлювання своїх думок та ідей, захисту своєї позиції, формулювання проблемних запитань.
Обладнання: карта-схема «Загальне забруднення довкілля України», плакати з цифровою інформацією про забруднення деяких регіонів, таблички представників відповідних владних структур  іністрів тощо), ігрові атрибути телестудії (Мікрофони, камери – можна іграшкові), стаття О. Тимченко «Від чого залежить здоров'я жителя України».

Дійові особи:
Ведучий
Міністр екології
Міністр охорони здоров'я
Голова Держкомітету з гідрометеорології України
Народний депутат Верховної Ради
Юрист
Наші учні - представники засобів масової інформації (радіо- і телеканалів, газет, журналів тощо), саме вони готують запитання до конференції.
Ведучий:
Шановні телеглядачі, учасники та гості нашої телеконференції. Ми зібралися тут, щоб  обговорити проблеми важкої екологічної ситуації, яка склаласся в нашій країні і від якої потерпає населення. Ситуація є дуже складною, вирішувати  її треба негайно, тому поряд зі мною  в студії  наші гості (знайомить).
Окреслимо пробле
ми :
-високий рівень забруднення  атмосферного повітря  внаслідок неконтрольованих промислових викидів. Особливо високим рівнем  забрудненості повітря характеризуються  Донецький та Придніпровський райони;
-наші річки та водосховища за складом хімічних речовин у недалекому майбутньому можуть перетворитися на демонстраційну таблицю елементів Менделєєва;        
-порушення рівноваги у верхніх зонах літосфери через проведення гірничих робіт, промислової та міської забудови призвело до несприятливих фізико-географічних процесів  - зсувів, карсту, просідання, провалів, підтоплення;
- за останні десятиріччя істотно змінилася якість ґрунтів, зменшилася їхня кількість, збільшилося забруднення;
-найбільшої шкоди  природному середовищу завдала катастрофа на ЧАЕС, яка настільки порушила екологічну рівновагу , що викликає  хвороби і смерть людей, у тому числі маленьких дітей.
Чи є в Україні  території, які хоча б умовно можна було б назвати чистими? Вважаю, що  їх небагато.
Мініст екології.
Шановні друзі, це наші проблеми, проблеми нашої країни, і вирішити їх можемо тільки ми самі. Більш докладно про екологічний стан території України розповість міністр екології.
Міністр екології. Шановні тлеглядачі.Негативний техногенний вплив на природне середовище нашої країни зумовлени відсутністю екологічної політики у розвиткові промисловості, сільського господарства та різних видів будівництва, а також застарілими неекологічними  технологіями природокористування, недосконалою галузевою структурою і деформованою організацією промисловості. Що успадкувала Україна після набуття  незалежності?
         У країні видобувалося від світового обсягу: кам'яного та бурого вугілля – 6%, залізної руди – 13%, марганцевої руди – 40%, каоліну-5%.  На Україну припадало 20 % ресурсного потенціалу колишнього СРСР. Щорічний видобуток вугілля становить 160 млн тонн, що призводить до нагромадження поряд із шахтами величезної кількості відходів. Таким чином, найбільшими забруднювачами атмосфери в Україні є підприємства металургії, енергетики, вугільної та хімічної промисловості. Оскільки розташовані вони переважно в містах, то промислові центри страждають найбільше. Конкретну інформацію про забрудненість повітря великих міст має Голова Держкомітету гідрометеорології України.
      Голова Держкомітету гідрометеорології..
         Шановні друзі! Ми можемо звернутися до цифр, які надані системою моніторингу. Виходячи з них, у 49 містах України встановлено перевищення концентрації шкідливих речовин у 1,5 – 5 разів.
Міністр охорони здоров'я.
         На сьогоднішній день стан здоров'я населення України можна характеризувати як незадовільний.  Розрив між Україною і країнами Європейського співтовариства щодо середньої тривалості життя складає близько 7 років і продовжує збільшуватися. Слід зазначити, що територія України є досить забрудненою. Яскравим прикладом є дані Центру нагляду за станом довкілля: щорічно на кожного мешканця України припадає більше 200 кг забруднювачів атмосферного повітря, а в деяких регіонах, наприклад Придніпровському, ця цифра дорівнює 500 кг і більше. Крім того, значна частина населення країни вживає неякісну питну воду. Приголомшує вплив на природне середовище України катастрофи на Чорнобильській АЕС, який набув глобального характеру. В Україні радіоактивними опадами дуже забруднено 5 млн гектарів. На цій території мешкає 2,4 млн чоловік. При сучасному економічному становищі важко сподіватися швидких змін у господарських технологіях, бо це потребує великих коштів. Але слід пам'ятати, що здоров'я наших громадян -  справа державна. Тому на це запитання мають відповісти представники влади, наголошуючи на державних заходах, націлених на вирішення екологічних проблем.
     Народний депутат Верховної Ради.
         Це питання неодноразово обговорювалося на засіданнях Верховної Ради. Насамперед здійснювалося оцінювання забрудненості території України за різними сумарними показниками і створено карти «Забруднення довкілля» (демонструє карту). У результаті виділені такі регіони:
1)                відносно екологічно комфортні території з невеликим перевищенням нормативів забруднення;
2)                екологічно некомфортні території з перевищенням припустимих нормативів (забруднені та дуже забруднені);
3)                екологічно дискомфортні території із значним перевищенням припустимих нормативів (надзвичайно забруднені та регіони екологічної біди).
         Таким чином, карта відбиває геоекологічну ситуацію на території України в цілому і в окремих її регіонах. Синтетично-аналітичний підхід до відтворення на карті забруднення дозволив виділити інтегральні зони за екологічною ситуацією, а також визначити, чим ця ситуація викликана. А це, у свою чергу, сприяє розробці системи заходів оздоровлення природного середовища.
     Інший представник ЗМІ.
         Цікаво дізнатися, чи існують державні документи щодо охорони навколишнього середовища?
         Юрист.
Так, уже в перші роки незалежності в Україні було прийнято закони про охорону природних ресурсів та їх раціональне використання (демонструє плакат):
1992 рік - Закон про охорону атмосферного повітря та Закон «Про природно-заповідний фонд України».
1993рік – Закон «Про тваринний світ»  та Водний Кодекс України.
1994рік -  Кодекс України про надра.
У той же час геоекологічна ситуація в Україні тісно пов'язана з потребами ресурсів, технологіями їх видобування, переробки використання, утилізації відходів. Переобладнання промислових гігантів потребує великих коштів. Тому вирішення екологічних проблем безпосередньо пов'язане з вирішенням проблем економічних. Окрім того, конче необхідно виховувати у громадян ощадливе
ставлення до навколишнього середовища.
Ведучий.
У мене є пропозиція. Спробуймо запропонувати свої шляхи вирішення екологічних проблем, у чому нам допоможуть представники засобів масової інформації, які мають певний досвід відвідування країн, що досягли позитивних змін у цьому напрямку.
1.Використання нових, досконаліших технологій на небезпечних для навколишнього середовища підприємствах.
2.Комплексна переробка сировини (металургійних шлаків, відходів спаленого вугілля тощо), утилізація відходів.
        3.Удосконалення державного законодавства про відповідальність підприємств і   приватних осіб за нанесення шкоди будь-якій частині природного середовища.
4.Використання наукових принципів еколого-ландшафтного землеробства.
5.Запровадження в навчальних закладах курсу «Раціональне природокористування»,  який сприятиме вихованню людини з новим екологічним світоглядом.
6.Сприяння тим підприємствам, які дбають не тільки про свій економічний стан, а й про охорону природи.
7.Проведення акції «Зробимо своє село чистим!»




Комментариев нет:

Отправить комментарий